Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zaproszenie na konferencję naukową „Parczew w dziejach”

Data publikacji: 2013-12-04, Data modyfikacji: 2013-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 

 Burmistrz Parczewa zapBurmistrz Parczewa zaprasza mieszkańców na konferencję naukową poświęconą historii Parczewa. Konferencja pod nazwą „Parczew w dziejach" odbędzie się dnia 6 grudnia (piątek) 2013 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie. Rozpoczęcie o godz. 8.50.
   W roku 2014 przypada rocznica 450 – lecia przyjęcia na ostatnim parczewskim sejmie uchwał Soboru Trydenckiego przez króla Zygmunta Augusta z rąk nuncjusza papieskiego Commendoniego. Jubileusz tego wydarzenia pragniemy uświetnić poprzez realizację projektu „Dzieje Parczewa", dzięki któremu pragniemy przybliżyć i przypomnieć mieszkańcom Parczewa bogatą historię naszego miasta, jego dzieje, tradycję i kulturę. W 2014 roku planujemy przeprowadzenie jeszcze dwóch konferencji. Prelegentami są naukowcy z wyższych uczelni lubelskich: UMCS i KUL, a patronatem naukowym objął naszą inicjatywę Instytut Historii Wydziału Humanistycznego UMCS.
   Konferencje przeprowadzane są w ramach projektu „Dzieje Parczewa" realizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola