Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Grand Prix Parczewa w Siatkówce Plażowej 2018

Data dodania: 2018-08-17
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie organizuje, w dniu 25 sierpnia 2018 w sobotę o godz. 10:00 II Turniej Siatkówki Plażowej o Grand Prix Parczewa w kategorii open. Turniej zostanie rozegrany na ob... więcej »
 
 

Projekt na przebudowę sieci dróg gminnych

Data dodania: 2018-08-17
Projekt na przebudowę sieci dróg gminnych: Projekt "Poprawa jakości infrastruktury transportowej na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy" ruszył pełną parą. Wi... więcej »
 
 

"Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi"

Data dodania: 2018-08-17
Lubelski Urząd Wojewódzki zaprasza wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi. Zbiórka odbędzie się 22 sierpnia 2018r. (środa) w godz. 8.0.00-14.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urz... więcej »
 
 

Informacja

Data dodania: 2018-08-16
Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 20 sierpnia 2018 r. w godz. 09:00 - 17:00 przy Urzędzie Miejskim w Parczewie, ul. Warszawska 24. W zwi... więcej »
 
 

Gmina Milanów zajęła drugie miejsce w...

Data dodania: 2018-08-08
   Gmina Milanów zajęła drugie miejsce w województwie Lubelskim.Ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”, opublikował doroczny ranking polskich miast i gmin zatytułowany... więcej »
 
 

Przetargi na sprzedaż nieruchomości - ogłoszenie

Data dodania: 2018-08-08
Wójt Gminy Dębowa Kłoda ogłasza pierwsze ( I ) publiczne nieograniczone przetargi ustne na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Dębowa Kłoda poło&... więcej »
 
 

Podpisanie umowy na remont drogi Parczew - Siemień

Data dodania: 2018-08-03
     1 sierpnia w Urzędzie Gminy w Siemieniu odbyło się podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Parczew - Siemień. Wykonawcą tej największej inwestycji drogowej ... więcej »
 
 

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi

Data dodania: 2018-08-03
Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek zaprasza wszystkich zdrowych i pełnoletnich mieszkańców województwa lubelskiego do aktywnego udziału w wakacyjnej wojewódzkiej akcji zbiórki ... więcej »
 
 

Wakacyjna Wojewódzka Zbiórka Krwi

Data dodania: 2018-08-02
        Wakacyjna wojewódzka  akcja honorowego oddawania krwi: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zachęca wszystkich zdrowych i pełnoletnich mieszkańców Wojew&oacut... więcej »
 
 

Syreny dzwieki

Data dodania: 2018-07-31
     Informujemy, że w dniu jutrzejszym 1 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 w ramach treningu zostanie nadany głośny alarmowy sygnał akustyczny dla ludności województwa lubelskiego ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 33
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola