Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mieszkańcy osiedla „za szpitalem” otrzymają nowe ulice i chodniki

Data publikacji: 2013-10-28, Data modyfikacji: 2013-10-29
A A AWydrukDrukuj  
 

4 września 2013r. Gmina Parczew podpisała umowę na dofinansowanie zadania pn. „Stworzenie spójnej i efektywnej infrastruktury drogowej na terenie Gminy Parczew poprzez budowę ciągu ulic Baczyńskiego, Broniewskiego, Szenwalda, Tuwima i budowę łącznika z ul. Szpitalną łączącego drogę wojewódzka nr 819 z drogą powiatową – ul. Ogrodową". Projekt realizowany jest w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój".
W tym samym też miesiącu rozpoczęły się prace budowlane, których wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych S. A. z Parczewa.
   Mieszkańcy będą poruszać się po nowych i wyremontowanych chodnikach, nowych nawierzchniach ulic. Wykonane zostaną również zjazdy na działki oraz drogi powstałe w nowo wykorytowanych podłożach. Nowe drogi połączą osiedla: „za szpitalem" i „przed szpitalem" ułatwiając nie tylko lokalną komunikację. Wartość inwestycji to ok. 1 180 tys. zł.
Umowny termin zakończenia robót określono na koniec listopada 2013r.

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola