Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyjątkowy sukces parczewskiej orkiestry

Data publikacji: 2012-07-19, Data modyfikacji: 2012-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Wyjątkowy sukces parczewskiej orkiestry

Parczewska Młodzieżowa Orkiestra Dęta niedzielnym popołudniem 15 lipca 2012 roku wzięła udział w X Jubileuszowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Polichnie i po raz kolejny zaprezentowała swój wysoki poziom zajmując I Miejsce w konkursie.

Chęć uczestnictwa w imprezie zgłosiło wiele zespołów, jednak liczba miejsc była ograniczona. Na dużej scenie stadionu sportowego zaprezentowało się 10 orkiestr dętych z miejscowości: Bychawa, Chełm, Gorzyce, Leśniowice, Kuryłówka, Obsza, Strzyżewice, Szastarka, Parczew, Wilkołaz.
Jury w składzie: Henryk Maruszak - przewodniczący, Zygmunt Skwierz - członek jury, Jan Jargiło - członek jury, oceniając uczestników brało pod uwagę wiele kryteriów m.in.: dobór repertuaru, wyraz artystyczny oraz intonację. Przyznając I Miejsce dla Orkiestry z Parczewa doceniło jej wysoki poziom. Nagrodzone zostały również orkiestry z Chełma, Bychawy i Strzyżewic, a wyróżnienie otrzymali muzycy z Gorzyc. To jeszcze nie wszystkie szczęśliwe informacje. Wyróżnienie jury za utwór solowy otrzymał parczewski trębacz - Dariusz Domański.
Orkiestra Dęta z Parczewa po raz pierwszy wzięła udział w tym festiwalu, ale dzięki doświadczeniu jakie posiada jej występ okazał się wielkim sukcesem. Sukces cieszy nas tym bardziej, iż skład całej naszej orkiestry to rodowici parczewiacy, którzy trenują i koncertują niemal cały czas. Świadczy o tym napięty grafik naszego zespołu, a zainteresowanych zapraszamy na kolejne występy, których najbliższy harmonogram przedstawia się następująco:
- 22.07.2012 - uroczyste obchody rocznicy walk partyzanckich z hitlerowskim najeźdźcą w Lasach Parczewskich;
- 04.08.2012 - na Carnaval Sztuk - Mistrzów w Lublinie;
- 05.08.2012 - na XXII Przeglądzie Orkiestr Dętych w Krasnobrodzie;
- 17.08.2012 - na Festiwalu Orkiestr Dętych w Zamościu.
Parczewska Orkiestra Dęta ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, a satysfakcja z ostatnio zdobytego pierwszego miejsca jest tym większa, że poziom festiwalu był wysoki -ocenia kapelmistrz naszej orkiestry Jacek Domański. Zwycięstwo w niedzielnym festiwalu, mimo, że w pełni zasłużone, było jednak zaskoczeniem dla naszych muzyków - dodaje Domański.
X Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych w Polichnie był wielkim wydarzeniem - koncerty obejrzało ponad 2 tys osób. Pogoda, podobnie jak widzowie dopisała. Naszemu zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

parczew.com, Źródło artykułu: parczew.com, Autor zdjęć: parczew.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola