Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wojewódzkie Święto Policji

Data publikacji: 2017-07-10, Data modyfikacji: 2017-07-10
A A AWydrukDrukuj  
 
14 lipca przypadają obchody 98 rocznicy powstania Policji Państwowej. Obchody Wojewódzkiego Święta Policji w tym roku odbędą się w Parczewie, które powiązane będą z ceremonią nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą Świętą w Bazylice pw. Jana Chrzciciela. Dalsza część oficjalnych obchodów odbędzie się na placu przed Bazyliką. Na stadionie od godz. 14.00 odbędą się pokazy policyjnego sprzętu oraz wystawa zbiorów historycznych. Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych, znakowanie rowerów, pokaz radiowozów, tresury policyjnych czworonogów. Specjalistyczny sprzęt zaprezentują również policyjni antyterroryści z KWP w Lublinie. Patronat honorowy nad uroczystością sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zapraszamy!

Pełna treść wiadomości na: parczew.com/index.php/7-wiadomosci/1623-wojewodzkie-swieto-policji
UM Parczew, Źródło artykułu: parczew.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola