Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy zagrała w Parczewie

Data publikacji: 2014-01-14, Data modyfikacji: 2014-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 

   Kwota 28 907,87 złotych to tegoroczny wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Parczewie i okolicznych gminach. Zebranie tak dużej kwoty było możliwe dzięki ofiarności mieszkańców Parczewa i okolicznych miejscowości.
   Tak jak w latach poprzednich , wolontariusze zbierali pieniądze nie tylko w mieście, ale również w wielu miejscowościach gminy Parczew, a także innych gminach powiatu parczewskiego, m.in. Milanów, Jabłoń, Sosnowica, Dębowa Kłoda i Podedwórze. Najskuteczniejsze w tegorocznej akcji były dziewczęta: z Parczewa - Agnieszka Wróblewska, która zebrała 992 zł, Aleksandra Czarnacka 699 zł, oraz z Przewłoki Justyna Domańska, u której w puszcze znalazło się 757 zł. Największą aktywnością poza miastem wykazali się mieszkańcy Tyśmienicy. Wolontariusz Wojciech Wiśniewski podczas kwesty oraz imprezy szkolnej, połączonej z licytacją, zebrał 1311 zł.

Główny koncert 22 Finału WOŚP odbył się tradycyjnie w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, gdzie występowali lokalni artyści. Publiczność mogła podziwiać umiejętności wokalne i taneczne dzieci z parczewskich Przedszkoli, Szkół Podstawowych oraz zespołów działających przy Parczewskim Domu Kultury. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta.
Występy artystyczne były połączone z licytacją gadżetów, przekazanych przez sponsorów i Fundację WOŚP. Największą popularnością cieszyły się orkiestrowe gadżety, zegar ścienny, koszulki i kalendarze, a także różnej wielkości pluszowe zabawki przekazane m.in. przez dzieci z parczewskich szkół, a także przez Powiatową Straż Pożarną i Komendę Powiatową Policji. Były także usługi kosmetyczne i fryzjerskie oferowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.
Miejscowy punkt radzyńskiego „Spomleku" przekazał na aukcję ponad 5-kilogramowy ser „Bursztyn" w kształcie serca, który dojrzewał przez 12 miesięcy oraz ponad 6-kilogramowy ser nowej serii, który trudno znaleźć w sklepach, obydwa zostały wylicytowane.
Wśród licytowanych przedmiotów były także białe i kolorowe wazy, flakony i inne wyroby z miejscowej huty szkła, oraz biżuteria od złotników i słodkości od cukierników. Jedna z hafciarek przekazała na licytację kilka obrusów w różnych kolorach, które mogą być ozdobą niejednego stołu, a Koło Łowieckie 49 „Daniel" z Parczewa udostępniło skóry z lisa.
Nowością w tym roku były potrawy przyrządzone przez uczniów technikum gastronomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. - Na aukcję trafił m.in. kurczak faszerowany, prosiaczek w galarecie i krokodyl w ogórku. Wszystkie były pięknie udekorowane i równie smakowite, zapewne dlatego cena wywoławcza została przebita dwu- a nawet trzykrotnie W sumie dzięki hojności uczestników licytacji, konto parczewskiej orkiestry wzbogaciło się o ponad 6 tysięcy złotych.
Zgodnie z hasłem tegorocznego finału WOŚP „Na ratunek" dochód z licytacji i pieniądze zebrane podczas kwesty zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom, wszystkim darczyńcom wrzucającym pieniądze do puszek i licytującym gadżety podczas licytacji. Szczególne podziękowania kierujemy również dla sponsorów 22 Finału WOŚP w Parczewie.

Sponsorami naszego finału byli:

1. Koło Łowieckie „Daniel 49" z Parczewa;
2. Sklep złotniczy Krzysztofa i Krzysztof Krzewscy;
3. Pracownia i sklep złotniczy Teresa i Jerzy Prokofij;
4. SKOK Chmielewskiego w Lublinie oddz. w Parczewie;
5. SPOMLEK Placówka w Parczewie
6. Huta Szkła w Parczewie – Tadeusz Wrześniak;
7. Środowiskowy Dom Samopomocy w Laskach;
8. Piekarnia – Marta i Roman Lipka;
9. Zakład cukierniczy – Tomasz Majewski;
10. Zakład Cukierniczy – Mariusz Czuryło;
11. Starostwo Powiatowe w Parczewie;
12. Jadwiga Ogłozińska;
13. KPPSP w Parczewie (straż);
14. Związek Zawodowy Policjantów w Parczewie
15. Burmistrz Parczewa
16. PG Parczew
17. SP Nr 1 i Nr 2 w Parczewie
18. ZPS Przewłoka
19. PP Nr 1 i Nr 2 w Parczewie
20. Alma – restauracja
21. ZDZ Parczew
22. ZSP Parczew
23. Wielu anonimowych darczyńców, którym dziękujemy szczególnie.

Pomocy i wsparcia przy organizacji XXII Finału WOŚP udzielali:

1 Pracownicy Jadłodajni (przy MOPS w Parczewie);
2 Jarosław Jędrzejczyk Dyrektor PKO BP oddz. w Parczewie
3 Powiatowa Komenda Policji w Parczewie
4 Pracownicy Parczewskiego Domu Kultury
5 Tomasz Domański – nagłośnienie
6 Zespoły taneczne, wokalne, soliści z przedszkoli i szkół wraz z opiekunami.

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola