Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VIII Spotkania Orkiestr Dętych

Data publikacji: 2013-06-05, Data modyfikacji: 2013-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 

 

   W niedzielę 26 maja w Parczewie, odbyły się VIII Spotkania Orkiestr Dętych. Spotkania mają formę prezentacji dorobku i umiejętności amatorskich orkiestr, a także są okazją do wymiany doświadczeń. W tym roku wzięły w nich udział: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, Gminna Orkiestra Dęta z Rejowca, Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Pruchniewicza w Łukowie, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rossoszu, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Krasnostawskim Domu Kultury oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Urzędu Miejskiego w Parczewie. Publiczność zgromadzona w Parku Miejskim przez prawie cztery godziny mogła wysłuchać siedmiu orkiestr, a każda z nich miała do 30 minut na zaprezentowanie swojego repertuaru. Świetnie przygotowane orkiestry dały koncert na bardzo wysokim poziomie.    Wszystkie orkiestry biorące udział w prezentacjach uhonorowane zostały nagrodami, pamiątkowymi dyplomami oraz pięknymi pucharami.

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola