Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Państwo,Burmistrz Parczewa wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Parczewie zapraszają na uroczystą sesję Rady Miejskiej w Parczewie z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie sesji znajdują sie mini wykłady naukowców z Instytutu Historii UMSC, uroczyste wystąpienia Burmistrza i Przewodniczącego RM oraz zaproszonych gości. Podczas sesji wystąpią z programem artystycznym uczniowie SP Nr 1 w Parczewie oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Po sesji zostanie posadzony „Dąb Niepodległości” jako symboliczne podziękowanie i oddanie hołdu rodakom, którzy walczyli o przywrócenie niepodległości Polski.Sesja odbędzie się 24 września 2018r o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie. Program sesji: 1. Otwarcie Sesji przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Parczewie2. Odśpiewanie Hymnu Państwowego RP 3. Wystąpienie Burmistrza Parczewa4. Wystąpienia naukowców z Instytutu Historii UMCS- Polacy w walce o niepodległość - dr hab. Mirosław Szumiło - Droga do niepodległości. Rok 1918 w Parczewie i okolicach - dr hab. Dariusz Tarasiuk 5. Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości6. Część artystyczna w wykonaniu uczniów SP Nr 1 w Parczewie 7. Zakończenie Sesji i odśpiewanie Roty8. Posadzenie „Dębu Niepodległości” wraz z kapsułą czasu na Placu Marszałka Piłsudskiego i występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Parczewie Plakat

Pełna treść wiadomości na: parczew.com/index.php/dla-mieszkancow/aktualnosci-news/628-roczysta-sesja-rady-miejskiej
parczew.com, Źródło artykułu: parczew.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola