Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Umowa na solary podpisana

Data publikacji: 2013-11-26, Data modyfikacji: 2013-11-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki wraz ze Skarbnik Gminy podpisali 22 listopada 2013 roku w Departamencie Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego umowę na realizację projektu pt. „Czysta Energia w Dolinie Piwonii i Zielawy".
  Projekt, którego liderem projektu jest Gmina Parczew, realizowany jest w partnerstwie z sześcioma gminami: Jabłoń, Podedwórze, Rossosz, Sosnówka oraz Wisznice. Całkowity koszt to 10 mln. zł, a dofinansowanie ze środków europejskich wynosi prawie 8,5 mln – co stanowi 85 % kosztów.
   W ramach projektu zamontowanych zostanie 847 zestawów do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (w Gminie Parczew ok. 423 zestawów) w budynkach użyteczności publicznej oraz prywatnych domach mieszkańców. Zmodernizowanych zostanie również 7 instalacji centralnego ogrzewania w budynkach użyteczności publicznej.
  Projekt pt. „Czysta Energia w Dolinie Piwonii i Zielawy" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa VI Środowisko i czysta energia, Działanie 6.2 Energia przyjazna środowisku, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
   W pierwszym etapie przystąpimy do wyłonienia wykonawcy w ramach postępowania o zamówienia publiczne, który zaprojektuje montaż urządzeń u uczestników projektu. nJako lider cieszymy się, że rola naszego samorządu została doceniona przez władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy przygotowaniu i realizacji inwestycji.

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola