Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świąteczne spotkanie czytelnicze w Starej Księgarni

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Księgarnie loklane to miejsca, które przez dziesięciolecia pełniły bardzo ważną funkcję  integrowania lokalnej społeczności wokół kultury. Nigdy nie były tylko “sklepami z książkami”, ale miejscem spotkań, przestrzenią do dyskusji i jednocześnie skutecznym narzędziem do promocji czytania. Dzięki pionierskiemu projektowi Polskiej Izby Książki możemy znów wrócić do tych dobrych prospołecznych  praktyk. Jak to możliwe? W Parczewie rusza pierwszy w Polsce pilotażowy klaster lokalnych działań pro-czytelniczych. Wypracowane tu doświadczenia posłużą jako model do kolejnych działań w innych regionach kraju, a w szczególności w miastach liczących do 20 tys. mieszkańców, w których w ostatnich latach znikło bardzo wiele małych lokalnych księgarni. Stara Księgarnia w Parczewie zmienia się na oczach mieszkańców. Wydarzeniem, które ma zapoczątkować przemianę będzie „Świąteczne spotkanie czytelnicze” w dniu 12.12.2018r. (środa), podczas którego będzie można spotkać się z autorami książek i otrzymać unikatowe dedykacje. Książki będą dostępne po okazyjnej cenie – idealne na prezenty świąteczne!

Pełna treść wiadomości na: parczew.com/index.php/dla-mieszkancow/aktualnosci-news/666-swiateczne-spotkanie-czytelnicze-w-starej-ksiegarni-2
parczew.com, Źródło artykułu: parczew.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola