Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Susza 2018-ponowna lustracja upraw

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Wójt Gminy Dębowa Kłoda informuje, iż związku z szacowaniem strat w uprawach rolnych w wyniku suszy, zgodnie z najnowszymi raportami IUNG Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, szacowaniu podlegają  uprawy, których  wcześniej nie można było oszacować (t.j. kukurydza, ziemniaki, buraki). W związku z powyższym prosimy zainteresowanych o składanie w terminie do  4 października 2018r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Dębowa Kłoda pisemnych wniosków (w godzinach pracy urzędu) – korekty do protokołów suszowych  o oszacowanie wysokości powstałych szkód w w/w  uprawach. Ponadto informujemy, iż w siedzibie Urzędu Gminy Dębowa Kłoda w pok. Nr 2 można odbierać protokoły suszowe celem złożenia wniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Parczewie. Pismo z Ministerstwa Rolnictwa i rozwoju wsi

Pełna treść wiadomości na: debowakloda.pl/?p=1906
debowakloda.pl, Źródło artykułu: debowakloda.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola