Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stypendia Burmistrza dla najzdolniejszych uczniów w Gminie

Data publikacji: 2013-09-21, Data modyfikacji: 2013-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 19 września 2013r. roku odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów oraz listów gratulacyjnych dla rodziców i uczniów które swoją postawą oraz zaangażowaniem uzyskały najlepsze wyniki w szkołach dla których organem prowadzącym jest Gmina Parczew.

W tym roku było to już szóste spotkanie. Stypendium Burmistrza przyznaje Burmistrz Parczewa zgodnie z przyjętą w 2009 roku uchwałą Rady Miejskiej w Parczewie ze środków własnych Gminy. Dyrektorzy szkół zgodnie z regulaminem stanowiącym załącznik do uchwały w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Parczew złożyli terminowo w Urzędzie Miejskim w Parczewie 48 wniosków o przyznanie stypendium. - 16 wniosków wpłynęło ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie, - 6 wniosków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Parczewie, - 5 wniosków z Zespołu Placówek Szkolnych w Przewłoce, - 21 wniosków z Publicznego Gimnazjum w Parczew. Powołana przez Burmistrza Parczewa komisja pozytywnie zaopiniowała 47 wniosków. Burmistrz Parczewa przyznał stypendia: - 2 uczniom jednocześnie stypendium za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz dziedzinie nauki (udział w olimpiadach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty), - 1 uczennicy jednocześnie stypendium za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie i dziedzinie artystycznej, - 20 uczniom stypendium naukowego za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Ponadto przyznał jednorazowa nagrodę dla: - 5 uczniów w dziedzinie naukowej (udział w olimpiadach organizowanych przez LKO), - 9 uczniów w dziedzinie artystycznej, - 10 uczniom w dziedzinie sportowej. Wysokość środków przeznaczonych na stypendia i jednorazowe nagrody w bieżącym roku to kwota 33 000 zł. Pieniądze te zostały wykorzystane w całości, zostały podzielone zgodnie z regulaminem i w zależności od osiągnięć stypendystów zostały przekazane na wskazane konta przez rodziców nagrodzonych uczniów. Cieszy nas fakt, że coraz więcej uczniów osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, a tym samym spełnia kryteria regulaminu.

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola