Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spotkanie w 32 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Data publikacji: 2013-12-10, Data modyfikacji: 2013-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 

   Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki zaprasza mieszkańców na uczczenie 32 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Ponad 120 zabitych, ponad 9.000 internowanych, ok. 2 mln zmuszonych do opuszczenia kraju. Historię wprowadzenia stanu wojennego przypomni nam dr Mirosław Szumiło, pracownik naukowy Instytutu Historii Wydziału Humanistycznego UMCS, a bohater tamtych wydarzeń Pan Antoni Czop, opowie nam o życiu codziennym w ówczesnej Polsce. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2013 roku o godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie. Zawsze powinniśmy pamiętać i oddać cześć i chwałę Tym, którzy poświęcili się abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce.

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    parczewski

    Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

    Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola