Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa praca Katarzyny Przezwańskiej w kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING

Data publikacji: 2017-10-26, Data modyfikacji: 2017-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowa praca Katarzyny Przezwańskiej w kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Gallery Weekend, Fundacja Sztuki Polskiej ING kupiła pracę do kolekcji. Nowym nabytkiem Fundacji została diorama Katarzyny Przezwańskiej „Wczesna polskość”.

Pracę doceniono za estetyczną wyrazistość, jak i inteligentne ujęcie tematu. Jej walorami są misterność wykonania, forma, która leży na styku malarstwa, scenografii i instalacji, a także wielość punktów odniesienia oraz możliwych ścieżek interpretacji. We „Wczesnej polskości” artystka porusza problemy takie jak teoria ewolucji, pojęcie antropocenu, kwestia ochrony środowiska czy pytanie o moment zawiązania się tożsamości narodowej.

Pomysł na nagrodę Fundacji zrodził się z potrzeby podkreślenia roli prywatnego mecenatu sztuki w Polsce. Zakup dzieła wybranego na wystawach organizowanych w ramach prestiżowego Warsaw Gallery Weekend nie tylko stanowi wsparcie dla artystki i jej galerii – ale jest też symbolicznym zaproszeniem do rozpoczęcia kolekcjonowania. Siedemnastoletnie doświadczenie Fundacji Sztuki Polskiej ING pokazuje dobitnie, że opieka nad kolekcją sztuki jest wspaniałą przygodą – powiedziała Kamila Bondar, prezes Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Zarząd Fundacji jednocześnie przyznał specjalne wyróżnienie artystce Dianie Lelonek za jej pracę „Center for Living Things”. 

- „Center for Living Things” to autorski projekt, który powstał z ambicji połączenia sztuki i nauk przyrodniczych. Celem, jaki przyświeca inicjatywie jest propagowanie wiedzy o formach współżycia pomiędzy przejawami życia a odpadami poprzez badanie i katalogowanie obiektów, które spełniają definicję „rzeczy żyjącej”. Projekt jest wzruszającym komentarzem, który odnosi się do zużywania i marnowania zasobów, ale i pojawiania się nowych form życia w symbiozie, która nie mogłaby powstać bez działalności człowieka. Nagroda pieniężna została przyznana z myślą o umożliwieniu młodej artystce kontynuacji swoich badań – oświadczyła Kamila Bondar, prezes Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Fundacja Sztuki Polskiej ING, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Fundacja Sztuki Polskiej ING
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola