Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koniec budowy ronda przy Bazylice

Data publikacji: 2013-11-22, Data modyfikacji: 2013-11-26
A A AWydrukDrukuj  
 

  W Parczewie dobiegła końca budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic: Aleje Jana Pawła II i Kościelnej. Budowa mogła dojść do szczęśliwego końca dzięki współpracy zainteresowanych samorządów oraz wsparciu mieszkańców w postaci radnego wojewódzkiego Jerzego Szwaja i księdza prałata Tadeusza Lewczuka. Koncepcja budowy ronda oraz dokumentacja całej inwestycji została przygotowana z inicjatywy i środków samorządu gminnego pomimo tego, że ulice dochodzące do ronda mają status dróg wojewódzkich i powiatowych. To właśnie samorząd wojewódzki poniósł największe koszty przebudowy ulic, przeznaczając na ten cel 70% z 2 – milionowej inwestycji. Chociaż musimy przyzwyczaić się do poruszania po rondzie turbinowym to mamy nadzieję, że nowa organizacja ruchu w miejscu, gdzie rocznie dochodziło do wielu kolizji i wypadków, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola