Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki powiatowe w Parczewie

Data publikacji: 2013-09-05, Data modyfikacji: 2013-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 

W Parczewie odbyły się dożynki gmin powiatu parczewskiego. 1 września miasto nasze po raz pierwszy od wielu lat było gospodarzem święta plonów.

O godz. 10.00 delegacje dożynkowe z wieńcami oraz pozostali uczestnicy wyruszyli z placu przy Urzędzie Miejskim na uroczystą mszę świętą. Korowód do Bazyliki Mniejszej by prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą oraz władze Gminy Parczew i starostwa powiatowego .
Tradycyjne obrzędy dożynkowe odbyły się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uroczystościom towarzyszyły występy zespołów ludowych, prezentacje gmin powiatu parczewskiego, firm i instytucji związanych z rolnictwem.

Fotorelacja

   W konkursie wieńców dożynkowych komisja konkursowa za najładniejszy uznała wieniec z sołectwa Tyśmienica w Gminie Parczew. Wieniec ten będzie też reprezentował powiat parczewski w na Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się 15 września w Wisznicach.
   Po uroczystościach dożynkowych zabrani bawili się podczas Gali Disco Polo, której gwiazdą był zespół „Boys".

 

UM Parczew, Źródło artykułu: www.parczew.com, Autor zdjęć: UM Parczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  parczewski

  Powiat parczewski -powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w Parczewie. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Parczew, Dębowa Kłoda, Jabłoń, Milanów, Podedwórze, Siemień, Sosnowica.

  Walory turystyczne, jakie ma do zaoferowania ziemia parczewska to przede wszystkim obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody. Występują tu także liczne zbiorniki wodne. Warunki sprzyjają produkcji ekologicznej żywności. W lasach odnajdą się amatorzy grzybobrania, zbierania jagód, a także myśliwi. Lasy w gminie Milanów obfitują w zwierzynę łowną. Unikalnym w skali kraju krajobrazem zachwycać się można w Poleskim Parku Narodowym. Jego obszar do złudzenia przywodzi na myśl miniaturę europejskiej tundry. Jeśli ktoś woli wytyczone trasy, może skorzystać z jednego z czterech szlaków turystycznych: Partyzanckiego, Leśnego, Centralnego lub Nałęczowskiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola